Hoşgeldiniz  

TAPDK ruhsatları 5 Nisan’a kadar yenilenebilecek

editör | 04 Nisan 2013 | Arşiv, Ekonomi

tapdkTütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) tütün ve alkollü içki satışı yapan işletmeler için ruhsat yenileme süresini Cuma’ya kadar uzattı. Daha önce 1 Nisan olan ruhsat yenileme tarihi, yaklaşık 50 bin tekel büfesinin yenileme yapmaması nedeniyle uzatıldı.  TAPDK’dan yapılan yazılı açıklamada, ilgili işletmelerin 5 Nisan’a kadar ruhsat yenileme işlemlerini tamamlamaları gerektiği kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Kurumumuzca yapılan tüm geniş kapsamlı bilgilendirme çalışmasına ve işlemlerin sorunsuz olarak tamamlanmasına yönelik alınan tedbirlere rağmen, belge sahiplerinin belge yenileme sisteminden kaynaklanan nedenlerden dolayı süre uzatım şartlarını sağlamasına rağmen işlemlerini tamamlayamayanların olduğu görülmüştür. Söz konusu sorunun çözümünü teminen,  1 Nisan 2013 tarihi itibariyle Yönetmelikle belirlenen süre uzatım şartlarını sağlayan belge sahipleri işlemlerini 05 Nisan 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar tamamlayabileceklerdir.”

TAPDK’nın açıklaması kapsamında, halen ruhsat yenileme işlemlerini tamamlayamayan 50 bine yakın esnafın, Cuma gününe kadar söz konusu işlemleri tamamlaması bekleniyor.

692 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

DESTEK OLUN

© 2012 Marmaris Güncel Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle