Hoşgeldiniz  

Atatürk İlk Okulu 2 F sınıfı öğrencileri, Huzurevi’nde gönül aldılar

editör | 15 Nisan 2013 | Arşiv, Marmaris, Sivil toplum

cocuklar-huzurevi
Atatürk İlk Okulu 2 F sınıfı öğrencileri Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi‘ni ziayaret etti. Yaşlı teyzelerini ve amcalarını öpücük yağmuruna tutan 2-F sınıfı öğrencileri onların yanından bir an olsun ayrılmadı. Her biri tek tek onlara şiir okudu. Çok heyecanlı olduğunu belirten 2-F sınıfı öğrencileri mutluluklarını şu sözlerle dile getirdiler. ‘Yaşlıları mutlu etmek için, onlar üzülmesin diye geldik. Onlara hediyeler ve şiirler sunarak onları ne kadar sevdiğimizi göstermek istedik. Onları sürekli görmek için can atıyoruz. Onları konaklatmak için burayı yapan ve onları ziyaret etmemize olanak sağlayanlara çok teşekkür ederiz.’ diyen sınıf öğrencileri mutluluklarını anlatmaya şu şekilde devam etti:

‘Burayı daha önce hiç görmemiştik. İlk defa geliyoruz. Buraya verilen huzurevi ismi gerçekten aslında buraya çok uygun. Üzülmesinler artık sık sık ziyaret edeceğiz.’

2-F sınıfı öğrencileriyle yapılan röportajın ardından öğrencilerin arasından Azra Elibol yaşlı huzurevi sakinlerine Andımızı okuyarak onları bir kez daha duygulandırdı. Gözyaşlarını tutamayan huzurevi sakinleri ‘Onlar görmek onların duyarlılığına şahit olmak muhteşem bir duygu. Çok teşekkür ediyoruz.’ dediler.

2-F sınıf öğretmeni Elif Şahan ise yaptıkları organizasyonlarla ilgili şunları söyledi: ‘ En az öğrencilerim kadar bende heyecanlıyım. Konuşmakta zorluk çekiyorum. Öğrencilerime yardımlaşma ve dayanışmanın önemini gösterebilmek için en doğru yolun bu olduğunu düşündüm ve kolları sıvadım. Çocuklar beklediğimden daha fazla ilgi gösterdiler ve önemsediler. Yaşlı huzurevi sakinleriyle sevgilerini paylaşmak için bir an önce harekete geçmek istediler.’ dedi.

Öğrenciler üzerinde Atatürk ‘ ün resmi olan ve ‘İyi ki Varsınız’ yazan  bir pasta getirerek onlarla birlikte şarkılar eşliğinde pastalarını kestiler. Huzurevi sakinlerinden birinin Atatürk’ ün güvenlik görevlisinin eşi olmasından çok etkilenen öğrenciler yaşlı teyzelerinden kısa hikayeler dinlediler.

Gül KARA

1166 Kez Görüntülendi.

DESTEK OLUN

© 2012 Marmaris Güncel Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle