Hoşgeldiniz  

Başkan aday adayları belli olmaya başladı

editör | 31 Temmuz 2013 | Marmaris, Siyaset

yasin-yildirimYerel seçim tarihine 8 aylık bir süre kala, siyasiler harekete geçti. Belediye Başkanlıklarına aday adayı olan isimler yavaş yavaş kendilerini açıklamaya başladı. Elbette ki açıklama yapanlar arasında sürpriz isimlerde var. Bunlardan biri de Demokrat Parti Marmaris İlçe Teşkilat Başkanı Yasin Yıldırım. Yıldırım aynı zamanda Marmaris Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıklayan ilk isim.  Doğma büyüme Marmaris’li olduğunu belirten Yıldırım, küçük yaştan itibaren turizmle ilgilendiğini ifade etti. Turizmin bir çok dalında görev yaptığını söyleyen Yıldırım 16 yıldır da turist rehberliği yaptığını ekledi.

Siyaset hayatına 2009 yılında atıldığını söyleyen Yıldırım, siyasete girmesinin sebebini de turizme bağladı. Erken yaştan itibaren turizmin içerisinde olduğu için esnafın sıkıntılarına bir fiil şahit olduğunu belirten Yıldırım,2009’da yaşadığı bir aksilik dolayısıyla sakatlandığını ve o dönemde yapılan yerel seçimleri yaptığı istirahat dolayısıyla çok iyi gözlemlediğini söyleyerek “gördüm ki siyasilerin kendi aralarında yaşadığı çekişmeler turizme darbe vuruyor” şeklinde konuştu.

“Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde bahsetmiş olduğu görevi ben de bir genç olarak üstlenmeye karar verdim” diyen Yıldırım, adaylığıyla ilgili Marmaris yaşayanından destek aldığını ileri sürdü.

Yıldırım seçimlerde daha aktif hareket edebilmek için mevcut ilçe teşkilatıyla Eylül ayında yeniden yapılanmaya giderek olağanüstü kongre ile yeni ilçe başkanını seçeceklerini belirterek ,Seçimlerin yaklaşması sebebiyle yapılacak olağanüstü kongrede ilçe başkanlığına tekrar aday olmayacağını kaydeden Yıldırım, “görevi yeni oluşacak yönetime devretmeyi hedefliyorum” dedi.

son48saat.com

1525 Kez Görüntülendi.

DESTEK OLUN

© 2012 Marmaris Güncel Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle