Hoşgeldiniz  

İmam Hatip açıklaması İl Milli Eğitim Müdüründen geldi

editör | 22 Ağustos 2013 | Arşiv, Beldibi, Eğitim, Marmaris

cinar-aldoganBeldibi’nde bulunan İmam Hatip Lisesi’nin kapasitesinin yetersiz olduğu nedeni ile Sıtkı Zaralı İlköğretim okulundaki kütüphane, toplantı ve müzik salonlarının kapatılarak, bu yerlerin İmam Hatip Ortaokulu ve lisesi için dersliklere dönüştürüleceğine yönelik iddialara yanıt Muğla İl Milli eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’dan geldi.

Sıtkı Zaralı İlköğretim okul Aile Birliği başkanı Hülya Karanfil, bazı veliler ile birlikte dün bir basın açıklaması yapmış ve okullarının kütüphane, müzik ve toplantı odası gibi bazı mahallerinin İmam Hatip Ortaokulu ve lisesi için dersliklere dönüştürüleceğini iddia ederek, bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirmişti.

Velilerin “İmam Hatip Lisesi” isyanı” haberi için tıklayın

Bu gün Beldibi İmam Hatip Lisesinde İlçe Milli eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve okul müdürleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar iddiaların doğru olmadığını, Sıtkı Zaralı İlköğretim okulundaki kütüphane ve salonların kapatılmasının söz konusu olmadığını, okuldaki kullanım dışı mahallerin İmam Hatip Ortaokul öğrencileri için dersliklere dönüştürüleceğini söyledi.

AKP’LİLER DE BASIN TOPLANTISINA KATILDI
AKP Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ile AKP Beldibi Belde Başkanı Süleyman Bayrambaş’ın da katıldığı basın toplantısında konuşan Çınar, iddiaların bilgi kirliliğinden kaynaklandığını söyleyerek konuya açıklık getirmek maksadı ile açıklama yapma gereğini duyduklarını söyledi.


Halen mevcut okulun kapasitesinin ihtiyacı karşılamadığını, bu nedenle geçiş döneminde bazı tedbirler alınması gerektiğine işaret eden Çınar, bu nedenle Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulunda kullanılmayan alanlarda yalnızca İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri için 2 adet derslik oluşturulacağını söyledi. Öğrenciler arasında yaş farkı olacağı iddialarına da yanıt veren Çınar “okulda zaten şu anda ilk ve ortaokul öğrencileri eğitim görüyor. Biz oraya yalnızca İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini nakledeceğiz. Dolayısı ile böyle bir sorun da söz konusu değildir” dedi.

-koyunbakan-bayrambas

AKP’li meclis üyesinden “İmam Hatip” gerçeği” haberi için tıklayın

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ “DERSLER BOŞ GEÇİYOR” , MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ “YOK BÖLE BİR ŞEY”
Çınar, aynı zamanda AKP Marmaris Belediye Meclis üyesi olan Nadir Koyunbakan’ın, “geçen yıl burada bir İmam Hatip Lisesi açılması için özveride bulunup çocuklarımızı kayıt ettirdik ama bütün dersler boş geçti, Milli Eğitime yaptığımız müracaatlardan sonuç alamadık, bu yıl otuza yakın veli çocuğunu okuldan almayı düşünüyor” şeklindeki eleştirilerine verdiği yanıtta, Koyunbakan’ın sözlerini yalanlayarak, “Okul müdürümüze sordum geçen yıl boş geçen dersimiz var mı yok, Buradaki sorun şu herkes kadrolu öğretmen olsun istiyor. Biz mevzuattan dolayı buraya kadro veremiyoruz ama biz buraya öğretmen görevlendirdik ve derslerin boş geçmesi diye bir şey söz konusu değil” dedi.

Okuldaki derslerin sürekli boş geçtiğini iddia eden AKP Marmaris Belediye Meclis üyesi Nadir Koyunbakan’ın ise bu sözler üzerine suskun kalması gözlerden kaçmadı.

1081 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

DESTEK OLUN

© 2012 Marmaris Güncel Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle